تماس با سنگ کارینو

سنگ گرانیت نهبندان


سنگ گرانیت نهبندان جزو گرانیت های رنگ روشن می باشد که اصطلاحا به آن گرانیت گل پنبه ای  می گویند ، این سنگ بسیار مقاوم و پرکاربرد است که از شهرستان نهبندان واقع در خراسان جنوبی استخراج می شود . این سنگ زمینه ای روشن با تم خاکستری دارد و نسبت به سایر گرانیت ها زمینه ی روشن تر و تراکم دانه های کمتری دارد . سنگ هایی که لکه های مشکی و خاکستری بیشتری دارند درجه ای پایین تر و قیمت مناسب تری دارند . سنگ گرانیت نهبندان مقاومت فشاری و استحکام بالایی دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در مکان های پرتردد می باشد . این سنگ به دلیل جذب آب بسیار کم در مقابل تغییرات آب و هوایی هم ، دارای مقاومت بالایی است ؛ از همین رو بسیاری از طراحان ساختمان ، از این سنگ در نمای داخلی و بیرونی در مناطق سردسیر و گرمسیر استفاده می کنند . سلامت و استحکام این سنگ به حدی بالا می باشد که درفضاهای عمومی و بسیار پرتردد و حتی سنگ فرش خیابان ها نیز استفاده می شود .

سنگ گرانیت نهبندان به دو درجه 1 و2 سورت بندی می شود که در درجه 1 آن سنگ با دانه بندی منظم و بدون غده و هاله های مشکی رنگ بزرگ می باشد . سنگ با هاله و غده های مشکی رنگ بزرگ در سورت درجه 2 سنگ قرار می گیرند و نسبت به سنگ درجه 1 قیمت مناسب تری دارد .
لازم به ذکر است این سنگ علی رغم سلامت و استحکام فوق العاده و کارایی های زیادی که در صنعت ساختمان سازی ، فضا سازی مکانهای عمومی ، اداره جات و سازمان ها دارد ، از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای نسبت به نمونه های مشابه برخوردار است . البته لازم به ذکر است که سنگ درجه یک و دو نهبندان از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آنها در ظاهر سنگ می باشد.

برای آشنایی بیشتر با این سنگ ، توضیحات کامل تر آن را در پایین صفحه مطالعه نمایید .

مزایای سنگ گرانیت نهبندان

جذب آب بسیار پایینی دارند : سنگ هایی که جذب آب بالایی دارند اگر در نما کار شوند ، به مرور زمان در اثر آلودگی ، سطح سنگ کدر می شود ؛ همچنین سنگ هایی که جذب آب بالایی دارند ممکن است در دمای پایین و هوای سرد ، سطح سنگ ترک بخورد و سنگ بشکند ، همچنین اگر مایعی روی سطح سنگ بریزد این مواد جذب سنگ می شود و تغییر رنگ می دهد ؛ پس جذب آب سنگ هر چقدر پایین تر باشد ، سنگ ویژگی های بیشتری دارد که سنگ گرانیت نهبندان نیز از این دسته می باشند .

آلودگی زیادی جذب نمیکند و تمیز کردن آن راحت است : گرانیت نهبندان به دلیل جذب آب کم و سطح صیقلی که دارد ،  تمیز کردن آنها راحت تر است .

در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند : گرانیت نهبندان در برابر عوامل مختلف فرسایشی همانند آفتاب ، باد ، باران و ... بسیار مقاوم است و ماندگاری بسیار عالی و طولانی در ساختمان دارد .

سلامت بالای سنگ : هر چه قدر سلامت سنگ بالاتر باشد قد و پای سنگ بلندتر می باشد و زمانی که در نما کار می شود بند خور کمتری پیدا می کند و همچنین باعث سرعت در اجرا و تکمیل پروژه می شود .

بافت و سورتینگ یکدست سنگ: یکدست بودن بافت و طرح سنگ باعث می شود که نمای تمام شده ی ساختمان یکنواخت تر و زیباتر دیده شود .

گرانیت نهبندانگرانیت نهبندان

معایب سنگ گرانیت نهبندان

 1. وزن بالای سنگ
 2. چسبندگی پایین سنگ
 3. وجود تشعشعات رادیو اکتیو در سنگ ، باعث می شود به مرور زمان بر سلامت انسان تاثیر منفی بگذارد .

کاربرد سنگ گرانیت نهبندان

 1. کفپوش درمکان پرتردد
 2. سنگ پله
 3. دیوارهای داخلی
 4. راه پله
 5. جدول سنگی

سنگ های مشابه گرانیت نهبندان

 • سنگ گرانیت نطنز
 • سنگ گرانیت زاهدان

نکات خرید گرانیت نهبندان

در این سنگ ها لکه های سیاه رنگی وجود دارد و اگر از اندازه استاندارد بزرگتر باشند ، اصطلاحا به آن غده می گویند و سنگ های غده دار ، جزو سنگ های درجه 2 محسوب می شوند ، پس در صورت خرید سنگ نهبندان باید به میزان و اندازه ی این غده ها توجه نمود .

نکات اجرای گرانیت نهبندان

این سنگ مانند نمونه های مشابه گرانیت ، بدون تخلخل و دارای وزن نسبتا بالایی است، پس قبل از از اجرا حتما باید اسکوپ بندی شود تا سنگ از نما جدا نشود .
پشت سنگ حتما قبل از نصب شسته شود .
برای درست کردن ملات حتما از آب شیرین استفاده شود .

گرانیت نهبندانگرانیت نهبندان

معادن سنگ گرانیت نهبندان

معادن این سنگ در استان خراسان جنوبی می باشد که دارای سینه کارهای متعددی می باشد که از جمله آنها می توان به نهبندان آستان ، نهبندان عتبات ، نهبندان پرتقالی و ... اشاره کرد .

رنگ سنگ نهبندان

گرانیت نهبندان دارای معادن متعددی می باشد که رنگ های مختلفی در این معادن به چشم می خورد که این رنگ ها شامل گرانیت شقایق نهبندان (طوسی تیره) ، گرانیت هلویی نهبندان ، گرانیت پرتقالی نهبندان و گرانیت سفید نهبندان می شود ؛ که هر کدام از این رنگ ها نیز شامل سینه کار های مختلفی نیز هستند که گرانیت سفید نهبندان ، سینه کارهای نهبندان آستان ، نهبندان عتبات ، نهبندان عجمی و ... را دارا می باشد . 

قیمت گرانیت نهبندان

 1. هر چه سطح سنگ یکدست تر باشد و به اصطلاح بی غده باشد قیمت آن بالاتر است
 2. کیفیت برش و ساب سنگ روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد
 3. سورت بندی دقیق
 4. ضخامت استاندارد
گرانیت نهبندان

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com