تماس با سنگ کارینو

راهنمای خرید سنگ


چگونه از سنگ های تخفیف خورده کارینو مطلع شویم؟
سنگ کارینو برای اولین بار در ایران به طراحی و ایجاد فضایی در سایت و شبکه های اجتماعی سنگ کارینو با برند " بورسنگ " نموده است که مشتریان سنگ میتوانند سنگ های تخفیف خورده و زیر قیمت را مشاهده نماید.
آیا امکان بازدید سنگ هنگام بارگیری وجود دارد؟
بله ، شما میتوانید بصورت حضوری و یا آنلاین بارگیری سنگ خودتان مشاهده نمایید. و سنگ کارینو این فرصت و حق را به مشتریان خود خواهد داد که نظارت دقیق تری روی کیفیت سنگ خود داشته باشند.
صادرات سنگ به عراق چگونه است؟
صادرات سنگ به عراق چند سالی است بعد از جنگ عراق و سرنگونی صدام شروع شد و بدلیل پایین بودن قیمت سنگ در ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه بازرگانان عراقی وارد بازار سنگ ایران شدند و رونق خوبی به بازار سنگ ایران دادند ولیکن بدلیل عدم تجربه بازرگانی خارجی دو طرف متاسفانه سنگ های خوبی ارسال نشد و از طرفی وصول مطالبات به مشکل برخورد و بدنبال آن درگیری و ناآرامی های داخلی عراق چند سالی صادرات سنگ به عراق در پایین ترین سطح خود قرار گرفت. اما در سال 97 بدلیل سقوط ارزش ریال و مقرون به صرفه بودن سنگ ایران دوباره دروازه صادرات سنگ به عراق گشوده شد و سنگ کارینو هم به کشور عراق صادرات دارد.
بورسنگ چیست ؟
"بورسنگ"ترکیبی است از کلمه بورس و سنگ و خدمتی جدید از سنگ کارینو میباشد. در بورس سنگ قصد آن داریم که سنگ های حراجی و تخفیف خورده که کارینو بصورت سالنی زیر قیمت بازار خرید مینماید را با شرایط ویژه به مشتریان خود عرضه نماید . شرایط و قیمت سنگ در" بورسنگ " محدود به موجودی انبار میباشد و ادامه آن ممکن است مقدور نباشد. 
وضعیت صادرات سنگ ایران چگونه است ؟
بیشترین صادرات سنگ های ساختمانی از ایران بصورت سنگ خام می باشد و کشورهای دارای تکنولوژی برش و فرآوری سنگ از قبیل ترکیه، چین، ایتالیا و کشورهند سنگ خام را از ایران میخرند و پس از تولید و بسته بندی سنگ به سایر کشورهای جهان صادر می نمایند. طی چند سال اخیر با توجه به پایین آمدن ارزش ریال بعضی از کشورهای همسایه از قبیل روسیه، عراق و کشورهای آسیای میانه به بازار سنگ ایران روانه شدند؛ ولیکن بدلیل رفتار غیر حرفه ای بعضی از دلالان سنگ و یا صاحبان سنگبری، و ارسال سنگ نا مرغوب و بی کیفیت، باعث گردیدند که خریداران خارجی از بازار سنگ ایران خارج  و روانه بازارهای حرفه ای مثل چین و ترکیه و ... گردند. 
آیا افزایش قیمت ارز باعث افزایش قیمت سنگ خواهد شد ؟
صرف نظر از قیمت سنگ خام ،حدود 50 درصد قیمت تمام شده سنگ های فرآوری شده مربوط به هزینه های فرآوری سنگ می باشد و حدود 80 درصد مواد مصرفی و ماشین آلات درفرآیند تولید سنگ در کارخانجات سنگبری وارداتی می باشند. پس بنابراین افزایش نرخ ارز تاثیر مستقیم بر روی قیمت سنگ خواهد گذاشت. اما در مورد سنگ های وارداتی باید بگویم که نرخ ارز تاثیر 100 درصدی بر روی قیمت سنگ های خارجی دارد. 
خدمات تیم کارینو جهت طراحی نمای ساختمان
تیم طراحی کارینو با سابقه‌ای طولانی می‌تواند شما را در طراحی نمای ساختمان با توجه به سبک و سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده کمک نماید.
تیم طراحی کارینو در ابتدا با بررسی پلان و نقشه ساختمان و موقعیت و مکان جغرافیایی و نوع کاربری ساختمان پیشنهادات خود را ارائه می‌نماید و یک طرح اولیه پیشنهادی با توجه به نیاز و سلیقه مشتری ارائه می نمایند. در صورت تایید یا تغییر در طرح مورد نظر، طرح مورد نظر را به صورت 3D ارائه می نماید و در صورت تغییر، تغییرات اعمال می گردد و سپس با نهایی شدن طرح نما نقشه های فاز 2 اجرایی نیز آماده و تحویل مشتری خواهد شد.

سنگ کارینو نصاب حرفه ای سنگ دارد؟
سنگ کارینو متشکل از چند گروه از جمله نصاب سنگ تشکیل شده است. گروه نصاب سنگ کارینو با سابقه‌ای درخشان در زمینه اجرای نماهای کلاسیک اجرای، سنگ فرش، اجرای پله و راه پله میتوانند شما را در تکمیل پروژه‌هایتان همراهی نمایند.
سنگ گیوتین در چه فضاهایی کار می شود؟
اکثر سنگ های تراورتن، سنگ های مرمریت، سنداستون و لایم استون به صورت گیوتین تولید می شوند. در نمای ساختمان دیواره فضاهای داخلی، کارهای دکوراتیو و محوطه سازی کاربردهای گوناگون دارد. سنگ گیوتین اصولأ در ابعاد 5*30 و سایر سایزها به صورت سفارش تولید می گردد.
کدام سنگ قابلیت رد شدن نور را دارد؟
سنگ مرمر خاصیت رد شدن نور از خود را دارد و همچنین سنگ های تراونیکس که تشکیل شده است از رگه های مرمر و تراورتن، قسمت هایی که سنگ مرمر هستند نور را از خود رد می کنند.
آیا سنگ مرمریت یا سنگ تراورتن برای سنگفرش پارکینگ مناسب است؟
کف پارکینگ به علت تردد خودرو و شست و شوی کف پارکینگ، باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد و بهتر است از سنگ های مقاوم مانند گرانیت یا کریستال استفاده شود. ولی اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده از سنگ کریستال یا گرانیت نمی باشید باید از سنگ های مرمریت یا تراورتن مقاوم با جذب آب پایین و با ضخامت و حتی المقدور سایزهای کوچک استفاده شود که مقاومت بالاتری داشته باشد.
آیا سنگ تراونیکس را می توان در نمای ساختمان استفاده کرد؟
این سنگ از دو نوع سنگ تراورتن و سنگ مرمر تشکیل شده است که به صورت نامنظم و لایه لایه دیده می شود. چون سنگ مرمر موجود در تراونیکس در معرض نور آفتاب آسیب پذیر است، بهتر است که در نمای ساختمان استفاده نگردد.
رنگ و ساب سنگ ساختمان از بین رفته است. آیا امکان ترمیم وجود دارد؟
سنگ مانند همه اجسام و اجرام طبیعی به مرور زمان در برابر ناملایمات جوی و نوع کاربری، حالت و شکل اولیه خود را از دست می دهد ولی از مزایای سنگ طبیعی، قابل احیا و ترمیم بودن آن است. در صورتی که سنگ نمای ساختمان شما شکوه و جلال اولیه خود را ندارد می توانید با کارشناسان فنی سنگ کارینو تماس بگیرید تا نوع و شرایط سنگ انتخابی شما را بررسی کرده و بهترین گزینه ها را بر اساس کاربرد و سایر شرایط درخواستی، به شما ارائه دهند.
به هر ترتیب امکان احیای سنگ نما وجود دارد.
سنگ بوک مچ چیست؟
به سنگ های موج دار و طرح داری که به صورت قرینه برش داده می شوند به طوری که رگه ها و نقوش آن در امتداد هستند و به صورت یک کتاب که ورق می زنیم کنار هم قرار می گیرند، بوک مچ گفته می شود. در این نوع چیدمان، سنگ ها به صورتی چیده می شوند که همانند یک قطعه سنگ بزرگ با نقوش قرینه و مرتبط هستند.
برای دیواره های راه پله و پارکینگ چه سنگی مناسب است؟
راه پله و دیواره های آن فضاهایی هستند که می توان در آن ها هر نوع سنگی را استفاده کرد زیرا در معرض خطراتی که سنگ را تهدید می نماید قرار نمی گیرند و بسته به سلیقه و طرح و رنگ و بودجه می توان سنگ مورد نظر را انتخاب کرد.
سورت بندی سنگ استاندارد خاصی دارد؟
خیر. سورت بندی یا رنگ بندی سنگ عمدتأ به صورت چشمی توسط انسان انجام می گردد و چون سنگ الهام گرفته از طبیعت است و در طبیعت تشابه وجود ندارد، سنگ طبیعی هم از این قاعده مستثنی نیست و در حالت خوش بینانه و دقت کافی بازی رنگ سنگ و یا همان سورت سنگ حداقل 10 الی 15 درصد می باشد و این از مشخصه ها و خصایص سنگ های طبیعی است که آن را از سایر متریال ها از جمله سرامیک و کامپوزیت و ... جدا می نماید.
تفاوت سنگ گیوتین و سنگ بادبر چیست؟
سنگ گیوتین توسط تیغه دستگاه پرس و از جهت طول به دو قسمت شکسته می شود و اصولأ در ابعاد 5*130 تولید می گردد ولی سنگ بادبر توسط کارگر و به صورت دستی با تیشه تولید می شود به این صورت که لبه های سنگ از چهار جهت شکسته شده و به سنگ حالت کوهی و خشن می بخشد.
آیا سنگ ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند؟
بله! سنگ ها در برابر اسید ها، بارانهای اسیدی، ضربه های شدید و مواد شیمیایی و شوینده مثل وایتکس و حلال های کلردار، نور آفتاب، رطوبت زیاد و ... آسیب پذیرند. از میان سنگ های طبیعی سنگ های مرمریت به مراقبت بیشتری نیاز دارند و سنگ های گرانیت استحکام و دوام بیشتری دارند.
سنگ مناسب نما برای مناطق شرجی مثل شمال کدام است؟
با توجه به اینکه ساختار کلیه سنگ ها آهکی است و آهک در مجاورت رطوبت واکنش نشان می دهد. در مناطق شرجی باید سنگی استفاده شود که آهک و جذب آب کمتری دارد.
از بین سنگ های مناسب در شمال کشور برای نما می توان از انواع تراورتن ها از جمله تراورتن عباس آباد، تراورتن دره بخاری، تراورتن تکاب و سایر تراورتن ها خصوصأ تراورتن هایی که تخلخل کمتری دارند نام برد.
سنگ مناسب برای دیواره های حیاط و محوطه سازی کدام است؟
کلیه سنگ های تراورتن، گرانیت، کریستال، سنداستون و مرمریت های روشن برای دیواره های حیاط و محوطه سازی مناسب هستند که متناسب با طرح و کاربری ساختمان انتخاب می گردند.
چه سنگی مناسب کف پارکینگ است؟
به علت تردد خودرو در پارکینگ، سنگی باید انتخاب گردد که از مقاومت بالایی برخوردار باشد. سنگ های گرانیت نسبت به سایر سنگ ها از مقاومت خوبی برخوردارند. موارد ذیل در سنگفرش پارکینگ مهم است:
1) چنانچه پارکینگ روی خاک می باشد باید زیرسازی خوبی انجام شود تا کف پارکینگ نشست ننماید.
2) سنگ کف پارکینگ از ضخامت بالایی برخوردار باشد.
3) حتی المقدور از رنگ تیره و براق استفاده گردد.
آیا سنگ های دیگر را می توان چرمی نمود؟
به جز سنگ های تراورتن، سنگ های مرمریت را هم به صورت چرمی درمی آورند ولی سنگ های کریستال و مرمر و گرانیت به ندرت و به سختی امکان پذیر است.
روش چرمی کردن سنگ تراورتن چگونه است؟
روش چرمی کردن سنگ تراورتن به این صورت است که سنگ تراورتن بتنه نمی گردد و در دستگاه ساب جای لقمه های ساب از فرچه های سیمی که به همین منظور طراحی و ساخته شده اند استفاده می شود. این فرچه ها با درجه بندی های مختلفی از فرچه های زبر تا نرم سطح سنگ را به صورت چرمی در می آورند.
برای انتخاب سنگ و طراحی نمای ساختمان چه کمکی میتوانید به من بکنید؟
سنگ کارینو متشکل از چند گروه از جمله مشاوره در زمینه خرید سنگ و گروه طراحی است که درصورت نیاز گروه مشاورین خرید سنگ و گروه طراحی سنگ کارینو در کنار شما بهترین پیشنهادات را ارائه خواهند نمود.
چطور می توان درز سنگ ها را تمیز و یا محو کرد؟
این تکنیک چند سالی است که درحال اجراست بدین صورت که درز سنگ ها توسط دستگاه های مینی فرز تخلیه می گردد و با درست کردن رزین همرنگ سنگ، درزها توسط رزین پر می گردد. پس از خشک شدن کف ساب زده می شود. با این روش درز سنگ ها تا حدود زیادی محو می گردد و سنگ کف یکپارچه دیده می شود.
چطور می توان سنگ کف ساختمان را براق کرد؟
اگر چنانچه سنگ کف شما مات شده و یا جرم گرفته است می توان آن را با چند دست ساب زدن براق نمود ولی اگر سنگ تخریب گردیده و دارای ترک خوردگی و بعضی از جاهای آن خالی کرده باشد در ابتدا باید توسط کارشناسان ما بررسی و طی چند مرحله ترمیم و بهینه سازی گردد. در انتها توسط دستگاه ساب زده شود تا مثل روز اول شفاف و براق گردد. همچنین می توانید بعد از مرحله ساب اقدام به مقاوم سازی سنگ نمایید تا فرآیند تخریب و از بین رفتن ساب سنگ و جرم گیری آن به شدت کاهش یابد.
سنگ تایل و سنگ نمره به چه معنی است؟
سنگ تایل به سنگی اطلاق می گردد که ابعاد آن اعم از طول و عرض مشخص است و سایز آن کمتر از یک متر در یک متر باشد. به سنگ تایل، سنگ نمره نیز گفته می شود. سنگ طولی به سنگی گفته می شود که عرض آن مشخص ولی طول آن متفاوت است. مثل 40 طولی که عرض سنگ 40 سانتیمتر و طول آن متغیر است.
بوش همر چیست؟
بوش همر تیشه ای سوزنی شکل است که به حالت چکشی و دورانی بر روی سطح سنگ می چرخد و به صورت یکنواخت سطح سنگ را سوزنی می نماید. بوش همر قطعه ای است که بر روی دستگاه ساب به جای لقمه های ساب نصب می گردد.
کاربرد سنگ سنداستون در کجای ساختمان است؟
سنگ های سنداستون به دلیل ساختار ماسه ای بودنشان ساب پذیر نیستند. بنابراین برای سنگفرش نیز مناسب نمی باشند. ولیکن به دلیل بافت زیبا و منحصر به فردشان برای کلیه نماهای داخلی و خارجی مورد استفاده هستند. همچنین سنگ سنداستون به صورت بادبر و گیوتین در اجرای نماهای مدرن و کارهای دکوراتیو بسیار کاربرد دارد.
برای جلوگیری از سرخوردگی در فضای باز از چه سنگی باید استفاده کرد؟
برای سنگفرش فضاهای باز از جمله حیاط، پیاده روها و غیره از سنگ هایی باید استفاده کرد که سطح صاف و صیقلی نداشته باشند. انواع سنگ های گرانیت فلیم شده، انواع مرمریت ها و کریستال های تیشه ای و یا بوش همر شده، سنگ های مالون و انواع سنگ های کوبیک برای سنگفرش کردن فضاهای باز مناسب می باشند.
روش فلیم کردن سنگ گرانیت چگونه است؟
چنانچه بخواهید سطح سنگ گرانیت را به هر دلیلی زبر نمایید می توانید سطح آن را به روش سوزاندن که اصطلاحأ به آن "فلیم" می گویند زبر کنید. فلیم کردن به دو روش دستی و ماشینی صورت می پذیر که سنگ را در معرض آتش مستقیم و موضعی قرار می دهیم و چون سنگ گرانیت حالت الاستیسیته بسیار کمی دارد کمی از سطح سنگ گرانیت جدا می گردد و سطح سنگ ناصاف و زبر می شود. این کار را توسط دستگاه هوابرش بر روی زمین و در محل کار هم می توان انجام داد.
آیا بعد از نصب سنگ، کف سابی لازم است؟
زیبایی و شکوه و جلال سنگ که سنگ را نسبت به سایر متریال ها متمایز می نماید ساب سنگ است و اگر سنگ ساب نداشته باشد با بتن و موزاییک فرقی نمی کند. بنابراین بعد از نصب سنگ به خاطر بندها و پستی بلندی های بعد از نصب و لایه نازک مصالح از قبیل گچ و سیمان و خط و خشی که در زمان نصب بر روی سنگ ایجاد شده است پیشنهاد می گردد پس از نصب، سنگ سابی انجام گردد. البته نوع کف سابی و مهارت کف ساب شرط مهمی است.
اسکوپ سنگ چه کاربردی دارد؟
اسکوپ سنگ مانع از جدا شدن و سقوط سنگ از بدنه ساختمان می گردد. در روش نصب با ملات یا دوغاب ممکن است به مرور زمان سنگ ها از بدنه جدا شوند و سقوط نمایند که علاوه بر نازیبا شدن بنا، خطرات جانی و مالی زیادی دارد. بنابراین با اسکوپ کردن سنگ در هنگام نصب مانع از افتادن و خطرات احتمالی خواهیم شد. اسکوپ سنگ قطعه ای فلزی است که پشت سنگ و در جهت مخالف جاذبه زمین شیار زده شده و سپس اسکوپ داخل آن قرار می گیرد.
شیوه نصب سنگ به روش خشک چگونه است؟
نصب سنگ به روش خشک یکی از روش های نوین منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی است که به جای روش نصب به صورت دوغاب و ملات استفاده می گردد. در این روش از ملات استفاده نمی شود. در روش اجرای نمای خشک ابتدا در سطح کار، ریل های مخصوص نصب می گردد و عایق بندی صورت می گیرد و سپس توسط گیره های مخصوص و شیاری که به پشت سنگ زده می شود گیره ها را به سنگ نصب می نمایند و داخل ریل های کارگذاشته شده در نمای ساختمان جاگذاری می کنند.
نکته: در روش اجرای نمای خشک، ضخامت سنگ حتمأ بیش از 2/5 سانت باشد.
بهترین سنگ برای پله کدام است؟
سنگ پله باید دارای مقاومت فشاری و مقاومت سایشی بالا و جذب آب پایین باشد. بهترین سنگ برای پله، انواع گرانیت و سنگ های مرمریت با مقاومت بالا مثل مرمریت آرک بسطام و مرمریت دهبید است. در فضای بیرونی پله ها باید از نوع تراورتن و یا گرانیت باشد و چنانچه جنس پله ها گرانیت باشد برای جلوگیری از سرخوردگی می بایست سنگ، فلیم گردد و اگر جنس پله ها تراورتن است حتمأ می بایست به صورت تیشه ای یا بوش همر استفاده گردد.
بهترین سنگ مرمریت ایرانی کدام است؟
ایران دارای بهترین معادن سنگ در جهان است و اکثر معادن ایران شهرت جهانی دارند و بیشتر به صورت خام به کشورهای تولیدکننده سنگ مثل ایتالیا، ترکیه، چین و غیره صادر می شوند و پس از تولید به سراسر دنیا ارسال می گردند. سنگ های مرمریت ایران دارای تنوع بسیار بالاست و بعضی از این مرمریت ها از حیث مرغوبیت و رنگ منحصر به فردشان بسیار مورد توجه سازندگان داخلی و بازرگانان خارجی است من جمله سنگ مرمریت آرک بسطام، مرمریت دهبید، مرمریت نمین و ...
مقاومت خمشی سنگ چه کاربردی دارد؟
مقاومت خمشی سنگ به عنوان میزان مقاومت سنگ در برابر تنش های خمشی است. مقاومت های خمشی سنگ در صنعت ساختمان سازی زیاد کاربرد ندارد و چندان معمول نیست. مقاومت خمشی سنگ ها معمولا بر اثر رطوبت کاهش می یابد.
UV و اپوکسی در تولید سنگ به چه معناست؟
UV و اپوکسی چسبی شفاف و بی رنگ و با غلظت کم می باشند که در فرآیند تولید سنگ، جهت استحکام بخشی و پر نمودن شکاف ها و خلل و فرج و ترک های مویی سنگ ها و همچنین ساب پذیری مطلوب، روی سطح و پشت سنگ به آنها آغشته می گردد. این فرآیند UV و اپوکسی بیشتر بر روی سنگ های لوکس از قبیل سنگ مرمر و سنگ های صادراتی استفاده می شود.
میزان مطلوب جذب آب سنگ ها چقدر است؟
میزان مطلوب جذب آب در سنگ ها بسیار متفاوت است. نحوه اندازه گیری جذب آب سنگ بدین صورت است که مقدار آبی که سنگ برحسب درصد وزن خشک جذب می نماید را محاسبه می نمایند و در کل هرچه قدر میزان جذب آب سنگ کمتر باشد بهتر است.
مقاومت سایشی یعنی چه؟
پارامتر مقاومت سایشی سنگ در مواقعی کاربرد دارد که سنگ در معرض سایش قرار می گیرد از جمله اماکن عمومی، راه پله ها، پیاده رو ها و مناطقی که در معرض فرسایش باد قرار دارند. ولی هرچقدر مقاومت سایشی سنگ بالاتر باشد ساب پذیری سنگ بهتر است و سنگ دچار فرسایش نمی گردد.
چرا قیمت سنگ ها دارای نوسان هستند؟
دو علت عمده در نوسان قیمت سنگ ها موثر است. ابتدا چون سنگ ساختمانی از ماده معدنی طبیعی استخراج می گردد و این طبیعی بودن باعث می گردد که یک سنگ از یک معدن دارای طرح و رنگ های مختلف باشد و همین تفاوت طرح و رنگ باعث اختلاف قیمت سنگ می شود.
دوماً تفاوت در نحوه تولید و کیفیت تولید سنگ می تواند باعث تفاوت قیمت سنگ باشد. ضخامت سنگ، ساب سنگ و نوع رزین و اپوکسی مصرفی در فرآیند تولید در قیمت سنگ تاثیر خواهد گذاشت. کارخانه سنگبری با حدود 20میلیارد خط تولید و استفاده از لقمه و رزین و اپوکسی با کیفیت به مراتب هزینه بالاتری خواهد داشت نسبت به کارخانه ای که با یک خط تولید چند صد میلیونی و مواد مصرفی ارزان همان سنگ را تولید می نماید.
بسته بندی و پالت سنگ چه مزایایی دارد؟
بسته بندی و پالت سنگ باعث جلوگیری از شکسته شدن و لب پریدگی سنگ ها می شود. درصورتیکه سنگ ها به صورت فله یا به طور معمول بارگیری و حمل گردد اکثرأ لبه های سنگ ریخته می شود و چیزی حدود 2 تا 5 درصد سنگ ها در حین حمل و تخلیه شکسته خواهد شد. علاوه براین سنگ هایی که به صورت پالت بسته بندی می شوند در پروژه های ساختمانی در معرض آسیب نیستند و بسته به نیاز در طبقات باز خواهند شد و فضای خیلی کمی هم اشغال می نمایند.
درجه بندی سنگ های ساختمانی به چه شکل است؟
سنگ ها بسته به رنگ زمینه و خط و خطوط آن جدا می شوند و چنانچه این تفکیک دقیق انجام شود هرکدام از این دسته ها به نوع خود زیبا می باشند که این تفکیک کردن سنگ ها را اصطلاحأ "سورت بندی" می گویند. هر طرح و دسته ای نام خود را دارد. در ایران دسته بندی یا درجه بندی سنگ استاندارد خاص ندارد و هر تولیدکننده و یا فروشنده سنگ تعریف خاصی از دسته بندی سنگ دارد. به عنوان مثال بعضی از سنگبری ها درجه بندی سنگ را به صورت درجه سوپر، درجه ممتاز، درجه یک، درجه دو و الی آخر و بعضی دیگر کدهای خاص مثل A201 یا TM2 نامگذاری می کنند.
چرا پشت بعضی از سنگ ها توری چسبانده می شود؟
توری فایبرگلاس که پشت بعضی از سنگ ها چسبانده شده است به خاطر استحکام سنگ می باشد. توری پشت سنگ پس از برش سنگ و قبل از ساییدن آن توسط اپوکسی چسبانده می شود و مانع شکسته شدن و جدا شدن سنگ از همدیگر در مراحل ساب و برش و حمل و نقل می گردد.
تفاوت سنگ مرمر و سنگ مرمریت چیست؟
سنگ مرمر نوعی سنگ رسوبی حاصل دگرگونی سنگ های آهکی است که در فرآیند چشمه های آبگرم به وجود می آید و نسبتأ متراکم است و بافت بلورین و رد شدن نور از سنگ های مرمر از ویژگی های منحصر به فرد آن است.
سنگ مرمریت یک سنگ آهکی و دگرگونی است که برحسب شدت دگرگونی به سه دسته سنگ چینی، سنگ کریستال و سنگ ابری تقسیم می شود.
سنگ ها را چگونه می توان تمیز کرد؟
سنگ ها ساختارهای متفاوتی دارند و هرکدام از یک یا چندین کانی تشکیل شده اند که رفتار متقابل با آن نیز متفاوت خواهد بود و هرکدام از سنگ ها بسته به نوع جرم گرفته شده می بایست با مواد مربوط به خود تمیز گردد. بنابراین سنگ کارینو بخشی را به این قسمت اختصاص داده است به نام "دکترین سنگ" که در صورت نیاز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی لازم در زمینه مواد نگهدارنده سنگ ها و نحوه تمیز کردن آنها بهرمند شوید.
آیا سنگ گرانیت را می توان در کف ساختمان مسکونی استفاده کرد؟
بهتر است این کار نشود زیرا سنگ ساختمانی به هنگام تماس با ملات از درز بین سنگ ها اسیدی تولید می نماید که ممکن است باعث پوسیدگی فرش گردد. همچنین سنگ های گرانیت به دلیل تشعشع های رادیواکتیوی که دارند در مکان های مسکونی که اکثرأ درب و پنجره ها بسته است و هوا جریان ندارد مناسب نمی باشد.
سنگ اسلب یعنی چه؟
سنگ اسلب به قطعه برش خورده یک کوپ سنگ را می گویند که سایز و ابعاد آن همانند کوپ سنگ است و توسط دستگاه اره بریده می شود. سایز اسلب اغلب بین 80*100 تا 180*300 می باشد.
سنگ اسلب به دو صورت دور بریده شده و دور بریده نشده در بازار عرضه می گردد.
سنگفرش مناسب برای هال و پذیرایی کدام است؟
بهترین سنگ جهت فرش کردن هال و پذیرایی ساختمان های مسکونی، سنگ های مرمریت است که جذب آب کمتری دارند که هرچقدر آهک کمتری داشته باشند جذب آب کمتری خواهند داشت زیرا سنگ های آهکی به مرور زمان شوره می زنند و سنگ به اصطلاح خالی می کند. سنگ مناسب برای سنگفرش هال و پذیرایی متناسب با فضای هال و پذیرایی است که هرچه متراژ آن بالاتر باشد بهتر است که از سایزهای بزرگ مثل 80*80 یا 100*100 استفاده کرد.
در انتخاب سنگ چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
قبل از انتخاب سنگ می بایست ببینیم که سنگ مورد نظر را در چه قسمتی از ساختمان می خواهیم استفاده نماییم. زیرا سنگ های ساختمانی از ترکیبات و کانی های مختلفی تشکیل شده اند و این کانی ها هرکدام دارای خصوصیاتی هستند. به عنوان مثال برای سنگفرش منزل مسکونی سنگ مرمریت مناسب است و برای سنگفرش فضاهای تجاری سنگ گرانیت مناسب تر است. پس در انتخاب سنگ ابتدا باید دید سنگ در چه فضایی از ساختمان به کار خواهد رفت و سپس با توجه به آنالیز سنگ، سنگ مورد نظر را انتخاب نمود.
آیا می توان سنگ لایم استون را در نما کار کرد؟
سنگ های لایم استون همان سنگ های مرمریت هستند که هنوز کامل نشده اند و جذب آب بالایی دارند. اینگونه سنگ ها به دلیل جذب آب بالا باید در دیواره های داخلی ساختمان از جمله دیوار راه پله، دیوار پارکینگ و نورگیرها استفاده شود و چنانچه قصد داشته باشید لایم استون را در نمای ساختمان کار کنید بهتر است که توسط پوشش نانو آن را محافظت نمایید.
آیا سنگ مرمریت را می توان در فضا و یا نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد؟
به طور کلی سنگ های مرمریت از جمله دسته سنگ های آهکی هستند و نباید در معرض رطوبت زیاد قرار گیرند و چون رنگ دانه های سنگ های مرمریت در معرض نور خورشید رنگ خود را از دست می دهند بنابراین سنگ های مرمریت رنگی مثل مرمریت مشکی نجف آباد، مرمریت قرمز رز پرشیا و مرمریت سبز سیاتل را نمی توان در نمای ساختمان و یا قسمت های بیرونی ساختمان که در معرض نور خورشید هستند استفاده کرد.
چه نوع سنگی متناسب نمای ساختمان است؟
سنگ نما را باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب کرد. سنگ نما باید دارای چند ویژگی از قبیل:
1) دارای مقاومت در برابر عوامل جوی از جمله نور آفتاب – سرما و یخ زدگی – گرما و باد باشد.
2) دارای حداقل جذب آب باشد.
3) چسبندگی لازم را با ملات داشته باشد.
4) ترک خوردگی و پوسیدگی نداشته باشد.
از بین سنگ های ساختمانی انواع سنگ های تراورتن فارغ از هر رنگ و نوع فرآوری و سپس سنگ های گرانیت که البته سنگ های گرانیت به دلیل چسبندگی کمی که با ملات دارند حتمأ باید اسکوپ شوند و همچنین سنگ های مرمریت بدون رنگ یا دارای رنگ های سفید و کرم مانند سمیرم، مرودشت و جوشقان را می توان در نمای ساختمان کار کرد ولی بهتر است که در مناطق خشک به کار بروند.

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com