سنگ مرمریت لاشتر


سنگ مرمریت لاشتر یکی از مرمریت های پرطرفدار در صنعت ساختمان سازی ایران و همچنین سنگی بسیار محبوب و شناخته شده در کشور های دیگر میباشد ؛ به این سنگ مرمریت لاشتر اصفهان نیز میگویند زیرا معدن مرمریت لاشتر واقع در روستای لاشتر در بخش مرکزی استان اصفهان می باشد و پس استخراج این سنگ از معادن ، کوپ های آن (کوپ : قله سنگی که از کوه ها و معادن جدا می شود) به کارخانجات سنگ اصفهان و دیگر استان ها حمل و فرآوری می شود .

مرمریت لاشتر چیست ؟

سنگ لاشتر از دسته ی مرمریت ها است که زمینه رنگی طوسی تیره و طوسی روشن دارد که خطوطی سفید رنگ در آن کشیده شده است . سنگ های مرمریت مناسب برای نما داخلی ساختمان می باشند و استفاده ی آنها در نمای بیرونی پیشنهاد نمی شود لیکن سنگ لاشتر به دلیل جنسیت بسیار مقاومی که دارد ، استفاده از آن در نمای بیرونی نیز بلامانع می باشد . حائز اهمیت است که بگوییم این سنگ در کف فرش داخلی ساختمان و همچنین کف فرش های بیرونی نیز کاربرد دارد و تقریبا میتوان گفت تمامی ما این سنگ را در کف فرش معابر و پیاده روهای شهری نیز دیده ایم که این مورد نشان دهنده ی آن است که این سنگ امتحان استقامت و مقاومت خود را پس داده است .

ادامه توضیحات مرمریت لاشتر

pietra gray marblepietra gray marblepietra gray marble

مرمریت لاشتر تیشه ای

همانگونه که در بالا توضیح دادیم سنگ مرمریت لاشتر بدلیل استقامت و مقاومتی که دارد در کف سازی محیط های بیرونی مانند : محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، کف سازی پیاده رو ، سنگ فرش خیابان ها و ... کاربرد های فراوانی دارد ؛ اما آیا به این فکر کرده اید که هنگام بارندگی و یا شستشوی کف به مشکل لیز بودن و خطر سُرخوردگی برمیخوریم ؟
یکی از راه حل های آن ، تیشه کردن سنگ است که تیشه کردن سنگ به دو صورت تیشه ماشینی و تیشه دستی انجام می شود .

pietra gray marble

مرمریت لاشتر تیشه ماشینی

در این روش سطح سنگ مرمریت لاشتر توسط دستگاه مخصوصی تیشه زده می شود و سطحی زبر و پر اصطکاک به خود می گیرد که در تیشه کردن سنگ لاشتر بوسیله ی ماشین ، بافت تیشه خور سنگ مرتب تر و یکدست تر است .

pietra gray marble

مرمریت لاشتر تیشه دستی

در این روش سطح سنگ توسط نیرونی انسانی (تیشه زن) تیشه میخورد و بافتی زبر و پر اصطکاک به خود می گیرد .

pietra gray marble

مرمریت لاشتر مشکی

سنگ مرمریت لاشتر زمینه ی مشکی رنگ ندارد ولی بدلیل رنگ طوسی تیره ای که دارد از فاصله ی دور و یا در محیط های کم نور به رنگ مشکی به چشم میخورد .

pietra gray marble

قیمت سنگ لاشتر

قیمت مرمریت لاشتر نسبت به مرمریت های مشابه خود مقرون به صرفه تر و مناسب تر می باشد و رنج قیمتی مناسبی برخوردار است . سنگ لاشتر سورت های (درجات) مختلفی دارد و هرچه زمینه ی سنگ تیره تر و دارای رگه های کمتری باشد از قیمت بالاتری برخوردار است و هر چه زمینه ی روشن تر و پر رگه تری داشته باشد قیمت پایین تری دارد ؛ یکی از دلایل دیگر قیمت مناسب سنگ لاشتر ، تعداد زیاد معادن آن می باشد و همچنین بدلیل اینکه معادن این سنگ در استان اصفهان واقع شده است ، کرایه ی حمل کوپ از معدن تا کارخانه نیز قیمت پایین تری دارد که همین امر نیز تاثیر بسزایی در قیمت سنگ مرمریت لاشتر دارد .

pietra gray marble

روش های مختلف فرآوری سنگ مرمریت لاشتر

سنگ لاشتر دارای فینیشینگ ها و روش های مختلف فرآوری می باشد و به روش های زیر فرآوری می گردد :
سنگ لاشتر سابیده(صیقل) ، سنگ لاشتر تیشه ای ، سنگ لاشتر بوش همر ، سنگ لاشتر بوش همر چرمی ، سنگ لاشتر سند بلاست و ... .

pietra gray marble

سنگ مرمریت لاشتر در بازارهای خارجی و صادرات

بدلیل استقامت و مقاومت بالا ، طرح و رنگ زیبا و خاص ، ساب پذیری بالا و سلامت بالای این سنگ ، مرمریت لاشتر در کشور های دیگر دنیا نیز طرفداران بسیار زیادی دارد و سالیانه حجم بسیار زیادی از این سنگ بصورت خام (کوپ) ، اسلب و تایل به کشور های دیگر دنیا صادر می شود . سنگ لاشتر در کشورهای اروپایی با نام پیترا گری (Pietra gray) شناخته می شود .

pietra gray marble

خرید سنگ لاشتر

با توجه به تمامی توضیحات بالا اگر قصد خرید مرمریت لاشتر را دارید ، به نکات زیر نیز دقت داشته باشید :
1- خرید مستقیم از تولید کننده
2- کم رگه و کم رشته بودن سنگ
3- ضخامت استاندارد و مطلوب
4- کیفیت ساب بالا
5- سورتینگ و درجه بندی مناسب

pietra gray marble

جهت استعلام قیمت و یا اطلاعات بیشتر با مشاورین سنگ کارینو تماس حاصل نمایید .

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com