تماس با سنگ کارینو

سنگ مرمر


سنگ مرمر از نوع سنگ های دگرگونی می باشد که از دگرگونی سنگ های آهکی به وجود می آید . ماده اصلی تشکیل دهنده سنگهای مرمر کربنات کلسیم هست که هر چه قدر این خلوص بیشتر باشد ، سنگ مرمرسفید تر خواهد شد و وجود املاح منیزیم و آلومینیم در سنگ مرمر باعث رنگی شدن سنگ مرمر میگردد ، همانند مرمرسبز ، مرمر صورتی ، مرمر عسلی و ...
این سنگ یکی از زیباترین ، لوکس ترین و با کیفیت ترین سنگ های ساختمانی در ایران و جهان است و دارای  تنوع و طیف رنگی بالا و شفافیت منحصر به فردی است که آن را از سایر سنگ ها متمایز می کند . در مکان هایی که سنگ تراورتن قابلیت استخراج دارد ، اصولا سنگ مرمر هم استخراج می شود ، این امر به آن علت است که سنگ های تراورتن نوعی سنگ آهکی است که در اثردگرگونی به سنگ مرمر تبدیل می شوند و معمولاً سنگ مرمر به صورت لایه هایی در میان لايه های تراورتن دیده می شوند . یکی از ویژگی های مهم سنگ مرمر خاصیت عبور نور از آن است که بسیاری از طراحان و سازندگان از این امر در طراحی ساختمان استفاده می کنند و زیبایی منحصر به فرد و بی نظیری به فضای ساختمان می دهد .
سنگ مرمر بدلیل زیبایی خاص و قابلیت ساب پذیری بالا و خاصیت رد شدن نور کاربردهای گوناگون در صنعت ساخت و ساز و دکوراتیو دارد . سنگ مرمر از دیر باز در اماکن مذهبی ، کاخ ها و ساختمان های لوکس استفاده می شده است ، ولی امروزه سازندگان و مهندسین و آرشیتکت ها از سنگ مرمر در لابی ها ، سالن ها ، سرویس های بهداشتی و دکوراسیون داخلی بصورت اسلب مرمر یا بوک مچ مرمر با توجه به قابلیت نور پردازی پشت سنگ مرمر استفاده می نمایند.

ویژگی های سنگ مرمر

 1. در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم می باشد
 2. قابلیت صیقل پذیری بالایی دارد
 3. دارای سطحی درخشنده و شفاف هستند
 4. گرما را به خود جذب نمی کنند به همین دلیل طرفداران زیادی برای استفاده از این سنگ به عنوان کفپوش دارد
 5. تمیز کردن و شستشوی راحت آن
 6. تنوع طرح و رنگ بالا
 7. قابلیت عبور نور

 
معایب سنگ مرمر

 1. به دلیل نرم و متخلخل بودن سطح سنگ آسیب پذیری آن در برابر مواد اسیدی بسیار بالاست
 2. این سنگ به دلیل سطح شفافی که دارد بیشتر در معرض ساییدگی و خراشیدگی قرار می گیرد
 3. قیمت بالا

کاربرد سنگ مرمر درساختمان

 1. نمای بیرونی ساختمان
 2. دیوار بین کابینت ها
 3. دیوارپوش داخلی
 4. سنگ لابی
 5. سنگ کف آسانسور
 6. حمام و سرویس بهداشتی

 
نکات مهم برای خرید

 1. سنگ های مرمر غالبا سلامت پایینی دارند و سلامت آنها به وسیله تور و اپوکسی افزایش می یابد، در هنگام خرید باید به سلامت آن و کیفیت تور و اپوکسی توجه نمود .
 2. سنگ های مرمر تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارند و بازه ی قیمتی آن نیز بسیار گسترده می باشد که برای خرید نیاز است از مشاورین فروش سنگ اطلاعات دقیقی در مورد قیمت به دست بیاورید.

 
نکات مهم برای اجرا

نصب اسلب های مرمر در قاب هایی انجام می شود که سطح سنگ را میگیرد ،پشت سنگ های مرمر را می توان نور کار کرد که از قابلیت عبور نور این سنگ استفاده شود ، پس نیابد پشت این سنگ ملات و سیمان کار کرد.
 
 

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com