سنگ ترامیت


سنگ ترامیت یکی از سنگ های رسوبی و آهکی می باشد که اکثر سنگ هایی که در این دسته قرار دارند ، دارای زمینه رنگی سفید و کرم روشن می باشند .  سنگ ترامیت دارای تخلخل متوسطی است که از سنگ های مرمریت بیشتر و از سنگ های تراورتن کمتر می باشد . ترامیت ها اغلب دارای بافت و رنگی یکدست هستند و بر خلاف سنگ های تراورتن موج زیادی در آن مشاهده نمی شود . 
سنگ ترامیت نسبت به سنگ های دیگر دارای وزن مخصوص پایین تری هستند که این امر موجب می شود نمایی سبک تر به ساختمان شما بدهند .
این سنگ دارای جذب آب بالاتر و مقاومت فشاری پایین تری نسبت به باقی سنگ ها میباشند . سنگ های ترامیت غالبا در نمای ساختمان ها استفاده می شوند و استفاده از این سنگ در نمای داخلی و دیواره های داخلی ساختمان نیزپیشنهاد می شود ، ولیکن استفاده از این سنگ در کف ساختمان و یا در کف محوطه های بیرونی پیشنهاد نمی گردد و ممکن است به مرور زمان ، سنگ کدر شود و تغییر رنگ بدهد .
سنگ ترامیت چند سالیست مورد توجه ساختمان سازان و معماران قرار گرفته است و بصورت عمده در ساختمان ها استفاده می شود که دلیل اصلی آن ، قیمت بسیار مناسب آن در مقایسه با سنگ های سفید دیگر می باشد . سنگ ترامیت بدلیل درصد آهک بالایی که دارد ، ساب پذیری نسبتا پایینی دارد .

مزایای سنگ ترامیت

 1. قیمت مناسب
 2. بافت یک دست
 3. زمینه رنگی روشن
 4. تخلخل مناسب
 5. سلامت نسبتا بالا
 6. وزن مخصوص پایین
 7. برش پذیری مناسب

معایب سنگ ترامیت

 1. ساب پذیری نسبتا پایین
 2. جذب آب بالا
 3. مقاومت فشاری پایین
 4. مقاومت سایشی پایین

کاربردهای سنگ ترامیت

 1. نمای ساختمان
 2. دیواره ی راه پله
 3. دیواره های داخلی

نکات مهم خرید سنگ ترامیت

 1. اطمینان از تخلخل مناسب برای جذب ملات
 2. یووی شدن سطح سنگ در مراحل فراوری
 3. سورت بندی مناسب
 4. ضخامت استاندارد و یک دست
 5. برش گونیا
 6. پس از خرید و هنگام بارگیری سنگ از تمیز بودن کف ماشین اطمینان حاصل شود

نکات مهم دراجرای سنگ ترامیت

 1. استفاده از سیمان سفید در پشت سنگ
 2. پس از نصب سنگ بلافاصله سطح سنگ تمیز شود
 3. پس از نصب سنگ و تمیز کردن آن سطح سنگ باید نانو شود.
 
 
 

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com