سنگ کریستال (چینی)


سنگ کریستال یا سنگ چینی همان سنگ مرمریت است ، که در اثر فشار حرارتی ناشی از تزریق ماگمای داغ با فشار زیاد طی مدت زمان طولانی دچار تبلور مجدد شده است . سنگ کریستال از سنگ های پرمصرف در صنعت ساختمان می باشد و دارای تنوع بسیاری می باشد که طرح بوک مچ و فورمچ آن زیبایی چشمگیری در ساختمان شما به وجود می آورد .

سنگ های کریستال دارای بلورهای درشتی هستند ، که با چشم غیر مسلح قابل دید است . این بلورها تا حدی نور را از خود عبور میدهند ، که همین امر باعث زیبایی بیشتر نمای ساختمان شما میشود . سنگ چینی جذب آب پایینی دارد ، پس گزینه بسیار مناسبی برای اماکنی است که دائم به شستشو نیاز دارند . لازم به ذکر است اگر سنگ چینی به خوبی و با دقت فراوری شود ، رقیب مناسبی برای سنگ های مرمر است .

رنگ روشن این سنگ باعث می شود تا گرمای زیادی جذب ساختمان نشود و در فصل تابستان تا حدودی از گرم شدن فضای داخلی ساختمان جلوگیری میکند ، همچنین مقاومت این سنگ در مقابل هوا زدگی سطحی و عمیق قابل قبول است . این سنگ عمدتا از دو کانی ولاستونیت و کلسیت تشکیل شده است ؛ سنگ چینی بدلیل بافتی متراکم و صدایی که شبیه به ظروف چینی دارد ، اصطلاحا با این نام شناخته می شود . سنگ های کریستال اغلب به رنگ های سفید و طوسی روشن دیده می شود که البته رنگ های دیگری نیز دارد .

در صورتی که قصد خرید این سنگ را دارید حتما توضیحات بیشتر را در پایین صفحه مطالعه نمایید .

مزایای سنگ چینی

 1. عدم جذب گرما
 2. مقاوم در برابر فشار و ضربه
 3. قیمت مناسب
 4. جذب آب بسیار کم
 5. مقاومت سایشی بالا
 6. عبور نور

معایب سنگ چینی

 1. عدم وجود تنوع رنگی بالا
 2. عدم چسبندگی به ملات نسبت به سایر سنگ های ساختمانی
 3. سلامت پایین

کاربرد سنگ چینی

 1. سرویس بهداشتی و آشپزخانه
 2. کف پوش
 3. نمای ساختمان
 4. سنگ روشویی
 5. سنگ کانتر آشپزخانه
 6. استخر
 7. سنگ کابینت
 8. سنگ پله

موارد قابل ذکر در هنگام خرید سنگ چینی

سنگ های چینی معمولا دارای سلامت خیلی بالایی نیستند و در سایزهای اسلب به وسیله تور و اپوکسی سلامت آن را بهبود می بخشند ، مراقب ترک و یا شکستگی های بزرگ آنها باشید.
 

نکات مهم در مورد اجرای سنگ چینی

در هنگام کار کردن سنگ های چینی در نما و یا دیواره ی ساختمان حتما باید پشت سنگ را اسکوپ کرده و به نبشی های فلزی بسته شود ، تا منجر به سقوط و جدا شدن سنگ از دیوار نشود.

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com