سنگ مرمریت دهبید


سنگ مرمریت دهبید یکی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین سنگ های مرمریت می باشد ، این سنگ از پرآوازه ترین سنگ های مرمریت برای کاربرد در فضای داخلی محسوب می شود و به دلیل ویژگی هایی که دارد در قسمت های مختلف ساختمان ها مورد استفاده قرارمی گیرد . سنگ مرمریت دهبید از جمله سنگ های ساختمانی شناخته شده در گروه سنگ های مرمریت به حساب می آید و از دلایل پر طرفدار بودن این سنگ می توان به جذب آب پایین ، ساب پذیری مناسب و شفافیت زیاد آن و همچنین سازگاری بالای آن در انواع طراحی های داخلی ساختمان اشاره کرد . این سنگ به خاطر زمینه ی شفاف و یکدستی که دارد می تواند نور را کاملا انعکاس دهد ، این ویژگی باعث می شود تا در فضاهایی که از نور طبیعی کمتری برخوردارند بتوان نور محیط را افزایش داد .
این سنگ اکثرا به صورت اسلب و تایل در ابعاد بزرگ فراوری می شود که همین امر می تواند فضای ساختمان شما را شکیل تر و لوکس تر نشان دهد .  یکی از سورت های این سنگ ، دهبید گلداراست که طرح های مختلفی از جمله گل یخی ، پلنگی و ... دارد که از آن می توان به منظور تامین سلیقه های خاص و استفاده در سنگ فرش و یا دیواره های داخلی پروژه ها استفاده کرد .
 
سنگ مرمریت دهبید زمینه رنگ روشن و کرم دارد که با خطوط و هاله های موجود در سنگ ، طرح و نقش زیبایی در نما به وجود می آورد . هر چه زمینه سنگ روشن تر و خطوط و هاله های آن کمتر باشد ، سنگ درجه بالاتری دارد و به طبع قیمت بالاتری  دارد و هر چه رنگ سنگ تیره تر و هاله های آن بیشتر باشد ، سورت پایین تر و قیمت کمتری دارد ؛ لازم به ذکر است  کیفیت درجات پایین تر این سنگ ، تفاوت چندانی با درجات بالای آن ندارد و فقط به دلیل زمینه رنگ تیره تری که دارند در دسته بندی و سورت های پایین تر سنگ قرار می گیرند .
سنگ مرمریت دهبید دارای معادن و سینه کار های فعال زیادی می باشد که ما در اینجا دو مورد از با کیفیت ترین و پر مصرف ترین آنها یعنی سنگ دهبید احرار و سنگ دهبید شایان را به نمایش گذاشته ایم . مرمریت دهبید در کف سازی محیط های داخلی ساختمان همچون کف لابی ، کف واحد ها ، کف مراکز تجاری و ... کاربرد فراوانی دارد و از سنگ های بِرَند بازار می باشد . مرمریت دهبید از معادن استان فارس و شهر دهبید استخراج شده و به کارخانجات سنگبری حمل و فرآوری می شود .

مزایای سنگ دهبید

 1. طرح و رنگ متنوع و سطح جلاداده شده و درخشنده آن
 2. تخلخل کم (بدون سوراخ و رگه)
 3. پایداری رنگ (تغییر رنگ نمی دهد)
 4. قابلیت جذب آب کم
 5. نصب آسان

معایب سنگ دهبید

 1. مقاومت پایین در برابر مواد اسیدی
 2. تغییر شکل ظاهری در برابر تغییرات آب و هوایی در صورت استفاده در فضای بیرونی
 3. جنسیت ترد

کاربرد سنگ دهبید

 1. سنگ کف لابی هتل
 2. سنگ کف پله و پارکینگ
 3. دیوار لابی و فضاهای داخلی
 4. نمای داخلی
 5. سنگ دیوار داخلی
 6. سنگ سرویس بهداشتی

نکات مهم خرید سنگ دهبید

 1. سورت بندی دقیق و یکدست (سنگ ها دارای طرح و رنگ یکسانی باشند)
 2. ضخامت استاندارد 2سانتی متر
 3. ساب پذیری عالی
 4. پشت سنگ تور و اپوکسی باشد

 سنگ های مشابه

 معادن سنگ دهبید

سنگ دهبید دارای معادن و سینه کارهای متعددی می باشد که همگی آنها از لحاظ رنگ و نقش تا حدودی با هم متفاوت هستند از معروف ترین معادن سنگ  دهبید میتوان به دهبید شایان ، دهبید زارع ، دهبید پارادایس ، دهبید صروحی و ... اشاره کرد .

قیمت سنگ دهبید

مرمریت دهبید بدلیل جنسیت بسیار خوب و ویژگی های دیگری که دارد از قیمت نسبتا بالاتری نسبت به سنگ های مشابه خود دارد و معادن مختلف آن نیز دارای قیمت های متنوعی هستند و با توجه به پارامتر های زیر ، قیمت ها کم یا زیاد می شود .
 1. هر چه سنگ روشن تر و یکدست تر باشد قیمت آن بالاتر است .
 2. کیفیت فراوری سنگ و همچنین ضخامت سنگ تاثیر مستقیم بر قیمت آن دارد .

مرمریت دهبید در حوزه صادرات

سنگ دهبید یکی از سنگ های بسیار پرطرفدار در کل جهان است که همین امر باعث شده است که این سنگ بصورت خام (کوپ) و فرآوری شده به کشور های بسیار زیادی صادر شود . سنگ دهبید در حوزه ی صادرات با نام سنگ کرم مارفیل شناخته می شود که البته کشور های دیگر با نام های مختلف دیگری نیز این سنگ را می شناسند . کشور های دیگر نیز سنگ های مشابهی مانند سنگ دهبید دارند که این امر باعث بازار رقابتی برای صادرات این سنگ شده است .

رنگ مرمریت دهبید

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، این سنگ دارای معادن متعددی می باشد که هر کدام زمینه رنگی و طرح خاص خود را دارند که البته میتوان گفت بازه رنگی همه ی آنها بسیار به یکدیگر نزدیک است و در رنگ هایی مانند کرم ، کرم بژ ، کرم خاکستری ، شیری رنگ و نخودی مشاهده می شود که این زمینه رنگی یکی از مورد پسند ترین رنگ برای ساختمان میباشد و زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد .

اجرای مرمریت دهبید

سنگ های زمینه کرم به دلیل اینکه رنگی خنثی دارند ، با تمامی زمینه رنگ های مختلف ست می شوند و نمای بسیار زیبایی به ساختمان می دهند . ترکیب مرمریت دهبید کرم با مرمریت مشکی دهبید از زیباترین ترکیب های رنگی می باشد و جلوه ای لوکس به ساختمان می دهد و از آنجایی که هر دوی آنها ساب پذیری بسیار بالایی دارند ، در مقابل نور ، درخشش بالایی دارند و ساختمان را بسیار شیک میکنند .

چرا خرید از سنگ کارینو؟

سنگ کارینو متشکل از گروه های تولید سنگ ساختمانی،مشاوره،بازرگانی،طراحی و اجرا با هدف هم افزایی برای خدمت بهتر به مشتریان سعی نموده با ارائه لیست قیمت سنگ های ساختمانی به روز شده و تشکیل کارگروه های مختلف، بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ،مشاوره طراحی نما و داخلی را به مشتریان خود ارائه می نماید.

ارتباط با سنگ کارینو


  © Copyright 2012 - All rights reserved by karinostone.com