فراوری انواع سنگ های ساختمانی با جدیدترین فناوری

فارسی English

به روز رسانی: جمعه 1396/06/31

جهت مشاهده تصویر در اندازه بزرگ، روی آن کلیک کنید.


چند توصیه در مورد نگهداری و ترمیم سنگ دوشنبه 1395/06/08

چند توصیه در مورد نگهداری و ترمیم سنگدر یک ساختمان معمولا سنگ جزو اقلام گران قیمت و ارزشمند محسوب می شود و علاوه بر این که سهم قابل توجهی در هزینه های ساخت یک ساختمان شکیل دارد ، در شکل دهی و زیبایی یک بنا نقش مهمی ایفا می کند. بنابراین اگر می خواهید چهره زیبای منزلتان که احتمالا یکی از مهم ترین سرمایه های شماست حفظ شود ، لازم است برای حفظ سنگ کاری های آن اقدامات ویژه ای را انجام دهید. دراین راستا مطالبی را گرد آوری کرده ایم که مرور آن ها می تواند نکات آموزنده ای برای علاقه مندان به نگهداری بهتر از سنگ های ساختمانی داشته باشد.

روش های مقابله با مشکلات سنگ
مرمریت ، گرانیت ، لایم استون و دیگر سنگ های تزئینی موادی بادوام هستند و مادام العمر کار می کنند. به هر حال اگر درست نصب نشده باشند و خوب نگهداری نشده باشند، مشکلاتی برای آن ها به وجود می آید که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

از بین رفتن درخشش سنگ
از دست رفتن درخشش سنگ می تواند مربوط به کهنگی سنگ باشد. به خصوص در مورد مرمریت ها که از گرانیت بسیار نرم ترند. وقتی کفش ها شنی و کثیف می شوند و سپس روی سنگ کشیده می شوند ، برای سنگ مانند سنباده عمل می کنند و به مرور زمان سطح صیقلی سنگ را فرسوده می کنند. که البته این مشکل را می توان به خوبی بر طرف کرد.

رنگ رفتگی
به نقاط مات سفید که بر اثر ریختن مایع حاوی اسید بر روی سنگ مرمریت ایجاد می شود ، رنگ رفتگی می گویند. گرانیت در مقابل اسید ، بسیار مقاوم است و کمتر دچار رنگ رفتگی می شود. اما لایم استون و مرمریت به راحتی گرفتار این مسئله می شوند. برای جلوگیری از رنگ رفتگی در درجه اول باید از به کار گرفتن شوینده های اسیدی خودداری کرد.رنگ رفتگی سبک می تواند به راحتی با کمی کار کردن روی سنگ و ترکیبات صیقل دهنده مرمریت از بین برود. اما رنگ رفتگی عمیق در محدوده گسترده ، نیازمند خدمات بازیابی توسط حرفه ای ها می باشد.

لکه ها
بعضی سطح های سنگ به راحتی با نبودن آب بندی مناسب لکه می گیرند بسیاری از غذاها ، نوشیدنی ها ، جوهر و روغن منجر به افتادن لکه روی سنگ می شوند. بسیاری لکه ها می توانند از بین بروند برای بعضی لکه های مشکل آفرین ، به روش های حرفه ای بازیابی رنگی می توان امیدوار بود.

شوره زدگی
شوره به صورت یک پودر سفید باقی مانده بر روی سطح سنگ نمایان می شود. این مسئله برای سنگ تازه نصب شده یا سنگی که بسیار خیس شده است امری معمولی است.این پودر در حقیقت یک نمک معدنی مربوط به سطحی که سنگ روی آن کار شده است ، می باشد. برای از بین بردن شوره نباید از آب استفاده کرد. سطح سنگ را باید با سنباده یا مواد دیگر صیقل داد. البته تا وقتی که سنگ کاملا خشک شود، شوره زدن ادامه خواهد یافت. این فرآیند چندین روز طول خواهد کشید و حتی ممکن است یک سال طول بکشد. قبل از این که شوره زدن به پایان نرسد، هرگز سنگ را آب بندی نکنید.

پوسته کردن ، پولک زدن
اگر قطعه های کوچکی از سنگ یا پوسته هایی از آن جدا شوند ، باید بدانید که به مشکل برخورده اید. این شرایط برای سنگی که خیلی خیس شده باشد یا برای یخ زدایی روی آن نمک ریخته باشند ، عادی است مانند شوره زدگی نمک های معدنی که مسبب پوسته شدن هستند. در این حالت نمک ها در سطوح زیرین سنگ جمع می شوند و با ایجاد فشار انواع شکستگی ها را در سنگ ایجاد می کنند. معمولا در این حالت بازیابی ممکن نیست و سنگ باید جایگزین شود.

زرد شدن
چندین دلیل برای برای زرد شدن سنگ وجود دارد. ممکن است کثیفی و چرک ، جذب سنگ شده و منجر به ایجاد زردی شود. بعضی سنگ ها به مرور زمان آهن درونشان زنگ می زند و سنگ زرد می شود. این مسائل به خصوص در سنگ های سفید ، مشکل آفرین هستند. اگر آلودگی یا واکس ها باعث زردی شده باشد کاری نمی توان برای آن انجام داد.← بازدید: 789 مرتبه

فروش فوق العاده    اخبار سنگ کارینو    مقالات سنگ

اصطلاحات سنگ    اخبار اقتصادی    مقالات دکوراسیون    آموزش

تلگرام سنگ کارینو صد صنعت محصولات مرتبط با سنگ ساختمانی
اسکوپ سنگ ساختمانی

آمار بازدید

امروز: جمعه 1396/06/31

بازدید این ماه:

78009 نفر

بازدید امسال:

533604 نفر

بازدید کل:

3546212 نفر

افراد آنلاین:

31 نفر

سنگ کارینو در شبکه های اجتماعی

گوگل پلاس  اینستاگرام  توییتر  فیسبوک  تبلیغات اینترنتی  Site Map  Telegram Chanel

logo-samandehi

© Copyright 2013 KarinoStone.com - All Rights Reserved by karinostone.com - Design by: karinostone.com

راهنمای خرید و فروش سنگ های ساختمانی